Ako si vybrať svadobnú kyticu?

Možno máte svoju kyticu už roky vysnenú, alebo práve naopak – hľadáte inšpiráciu pre tú vašu. Prinášame vám prehľad typov svadobných kytíc a tiež trendov, s ktorými sa v posledných rokoch stretávame.

Rozmanité tvary kytíc

Svadobné kytice dnes nájdeme v mnohých tvaroch a veľkostiach:

Okrúhla kytica –  pre túto kyticu, inak nazývanú aj Biedermeier, je typický tvar pologule. Kvety sú v nej uložené symetricky blízko seba.  Spodná časť, ktorú nevesta drží v rukách, je previazaná stužkou vo farbe šiat alebo doplnkov. Usporiadanie kvetín do gule je v súčasnosti najobľúbenejším a najbežnejším typom svadobnej kytice.

Asymetrická (strapatá) kytica – je podobná guľatej, nájdete v nej však viac zelene, ktorá výškou presahuje ostatné kvety. Asymetrická kytica sa zvykne používať najmä ak si nevesta zvolí lúčne kvety, je ju však možné vyskladať aj z klasických či exotickejších rastlín.

Kaskádovitá kytica –  podľa názvu ide o kyticu, v ktorej sú kvety naskladané kaskádovito. Vo vrchnej časti sú použité kratšie kvety a listy, smerom nadol ich je menej.  Kytica je zaoblená a zužuje sa do špicu. Ste vysoká nevesta? Zvážte tento typ kytice, určite vám pristane

Polmesiac , alebo podlhovastá kytica: tento typ kytice pozostáva z kvetov, ktoré sa vyznačujú dlhými stonkami. Je len na vás, či zvolíte jednoduchú alternatívu, alebo honosnejšie zloženie kytice. Podlhovastú svadobnú kyticu nesie nevesta väčšinou opretú o predlaktie.

Naše svadobné tipy:

  • Vyberajte si kyticu nielen podľa skladby kvetov, ale aj podľa proporcií vašej postavy a typu svadobných šiat, radi vám pri výbere poradíme.
  • Farba kvetov by mala ladiť nielen s kvetinovou výzdobou, ale tiež s farbou vašich vlasov a typom pleti. Mnoho neviest si kvety do kytice taktiež vyberá podľa charakteru osobnosti.
  • Pri výbere kvetov dbajte na to, by nebola kytica príliš veľká a ťažká, ale svojou krásou len dopĺňala váš svadobný deň.