Farby kytíc a ich význam – vyznáte sa v nich?

Chystáte sa darovať kyticu, no zároveň ňou chcete povedať obdarúvanej osobe konkrétnu vec? Aj farba kvetov má svoj význam, zistite aký!

Biela – kyticou ladenou do biela nikdy nič nepokazíte – biela symbolizuje čistotu a vernosť. V mnohých kultúrach je symbolom začiatku a konca, preto je tiež obľúbenou farbou svadobných kytíc, ale tiež ju nájdeme pri kondolenčných aranžmánoch. Táto neutrálna no krásna farba určite poteší každú dámu, ktorú chcete obdarovať.

Červená – nikoho azda neprekvapí, že červená je symbolom lásky, no tiež vyjadruje túžbu a zvádzanie. Je to agresívnejšia, živelná farba, preto ak má vaša polovička temperamentnú povahu, kytica z červených ruží, tulipánov či gerber bude pre ňu to pravé.

Ružovou kyticou dáte obdarovanému najavo svoje priateľstvo a romantickú dušu. Je to upokojujúca farba vyjadrujúca harmóniu a pozitívny postoj.

Modrá farba je pri kvetoch vďaka svojej nevšednosti čoraz obľúbenejšou farbou. Jej symbolika je spojená s mierom a na mnoho ľudí pôsobí upokojujúco. Do modrej kytičky môžete zvoliť napríklad iris, ružu, hortenziu alebo hyacint. Práve modrá sa často spája s dôverou a intimitou, preto ňou môžete potešiť partnera, s ktorým ste v dlhodobom vzťahu.

Žltá kytica  je symbolom nenaplnených citov. Na druhej strane je to energická farba, ktorá je znakom múdrosti a inteligencie. Chystáte sa s kyticou gratulovať k promóciám? Žltou určite oceníte vedomosti obdarúvaného.

Oranžová farba dáva najavo pozitívnu energiu, radosť a podnecuje kreatívne myslenie. Je to farba slnka, šťastia a dobrodružstva. Ak má vaša polovička veselú povahu, určite ju takouto kytičkou potešíte.

Zelená farba sa nachádza takmer v každej kytici, v ktorej sú do aranžmánu použité napríklad ozdobné listy či trávy. Kytica však môže byť aj výhradne zelená, kde je táto farba zastúpená hlavným kvetom – napríklad bambusom. Vyjadríte ňou pokoj a optimizmus, zelená je taktiež symbolom plodnosti a hojnosti. Narodilo sa vám v rodine bábätko? Obdarujte maminu zelenou kyticou.