Máte stresujúce povolanie? Pomôžu vám kvety v kancelárii!

Kvetiny ako súčasť pracovného prostredia sú mnohokrát podceňované. Dnes vám preto prinášame niekoľko dôvodov, vďaka ktorým rastlinky vo svojej kancelárii určite oceníte.

Viac kvetov – menej stresu

Podľa vedeckých štúdií prítomnosť kvetín v kancelárii značne redukuje stres. Rastliny vo vašom pracovnom prostredí dokážu znížiť úzkosť, depresiu, hnev a únavu až do 50 %. O zlepšenie pracovného výkonu a celkovej atmosféry v kancelárii sa vie postarať dokonca už jedna rastlinka vo váze či v kvetináči.

Kvety vám pomôžu vylepšiť produktivitu

Vo všeobecnosti je známe, že prítomnosť rastlín v kancelárii podporuje pracovnú produktivitu. Zlepšenia výkonu sú známe napríklad v rámci riešení kognitívnych úloh, kvetiny dokonca pomáhajú pri problémoch s koncentráciou. V mnohých štúdiách bolo totiž dokázané, že vďaka kancelárskym rastlinám pracujeme rýchlejšie a u ľudí, ktorí pracujú za počítačom sa dokonca zistilo, že robia v priemere o 10 – 15% chýb menej. Táto skutočnosť sa pripisuje schopnostiam rastlín znižovať nadbytok oxidu uhličitého vo vzduchu.

Trpíte vyhorením?

Ďalšia štúdia, zameraná na vplyv pracovného prostredia na našu výkonnosť dokázala, že pracovníci vďaka prítomnosti kvetín preukázali inovatívnejšie myslenie a dokonca priniesli viac nápadov a tvorivých riešení v rámci skupiny. Rastliny sú tiež prospešné pre naše zdravie, pretože zlepšujú kvalitu ovzdušia zvýšením vlhkosti vzduchu a pohltením určitých toxínov.

Starostlivosť nie je zložitá

Mnohokrát sa stretávame s názormi, že o kvety v kancelárii sa treba starať a keďže nie každému na túto činnosť zvyšuje čas, radšej do kancelárii kvety neumiestňuje. Sú však aj kvetiny, ktoré toľko starostlivosti nevyžadujú a pritom sa vám lepším pracovným  prostredím odvďačia rovnako. Porozmýšľať teda môžete o aloe, kaktusoch, alebo rôznych sukulentoch. Svojou výdržou vás tiež prekvapí napríklad kvitnúci lopatkovec, figovník alebo brečtan, ktoré oživia vašu kanceláriu príjemnou zelenou farbou počas celého roka.

Aj vy by ste radi zlepšili svoje pracovné prostredie? Zastavte sa u nás a spoločne vyberieme pre vás rastlinu, ktorá vám bude robiť radosť nielen ako dekorácia, ale tiež ako užitočná súčasť vašej práce.

Mohlo by vás zaujímať: