Ktorým kvetom vyjadríte obdiv, lásku alebo oddanosť?

Chystáte sa darovať kytičku, no zároveň ňou chcete obdarúvanej osobe niečo povedať? Kvety hovoria svojou vlastnou rečou a ich symbolika vám k tomu môže dopomôcť.

Ruža – niet pochýb, že tento kvet je symbolom lásky a náklonnosti. Táto symbolika pochádza z antického Grécka a podľa povesti práve ruže vyrástli z krvi Adonisa, ktorý miloval vrúcnou láskou Afroditu. Vďaka tomu sú ruže dodnes symbolom nehynúceho obdivu a lásky, ktorá má väčšiu silu ako smrť.

Tulipán – tulipán podobne ako ruža vyjadruje lásku, náklonnosť a city k obdarúvanému. Okrem toho je však tento kvet aj symbolom bohatstva a úspechu.

Ľalia je vo všeobecnosti chápaná ako kvet, ktorý vyjadruje nevinnosť a čistotu, či už citov alebo povahy obdarúvanej osoby. Rovnako ako ruža v Anglicku aj ľalia bola označená za kráľovský kvet – vo Francúzsku. Dostali ste k sviatku ľaliu? Partner vám pravdepodobne chcel dať najavo svoju úctu, ochranu a úprimnosť.

Orchidea je výnimočný kvet a takisto dáva obdarúvanému najavo jeho jedinečnosť. Ľudí totiž už od pradávna zaujímali zvláštne tvary jej kvetu. Orchidea patrí v kvetinovej ríši k najmladším kvetom – vyvinula sa ako jedna z posledných. Ak vám ju niekto daruje, možno tým tiež chce vyjadriť, že v jeho či jej živote zaujímate výnimočné a špeciálne miesto.

Hortenzia je typ kvetiny, ktorá vám vo váze vydrží veľmi dlho, preto je vhodné obdarovať ňou človeka vtedy, ak chcete aby na vás myslel čo najdlhšie.Je symbolom trvalej lásky, vrúcnosti a porozumenia.

Karafiát  – zdá sa vám tento kvet príliš bežný a nudný? Možno sa budete čudovať, no karafiátom poviete svojej vyvolenej, že je kráľovnou vo vašom živote a jedinou osobou, na ktorej vám záleží

Akokoľvek sa však na kvety a kytice pozrieme, vždy znamenajú jedno – že nám na obdarúvanej osobe záleží a nie je nám ľahostajná!