Top trendy 2017: svadobné kytice

Aj vy plánujete tento rok váš veľký deň? Rovnako ako módne trendy, aj tie svadobné sa z roka na rok menia. Dnes vám prinášame tipy na obľúbené kytice, ktoré sú v kurze počas tohtoročnej sezóny.

Svadobná kytica nie je už len „povinným“ doplnkom svadby a dnes sa jej prikladá oveľa väčší význam. Kytica by mala odrážať osobnosť nevesty a prípadne ladiť s celou svadobnou výzdobou.

Naturálna a rozmanitá

Určite ste si všimli, že návrat k prírodným materiálom hlási veľký ohlas, ako napríklad pri zariaďovaní príbytkov, tak aj pri svadobných kyticiach. Mnoho neviest preto dnes siaha práve po kyticiach, ktoré sú doplnené lúčnymi kvetmi. Táto kytica rozhodne zvýrazní vašu romantickú povahu. Naturálne kytice obsahujú veľa zelene, ktorá jemne narúša klasickú uhladenosť typickej svadobnej kytice. Nebojte sa preto pridať do svojej kytice vysoké trávy či papraď. Aké kvety sa hodia pre naturálnu svadobnú kyticu? Inšpirujte sa kvetinami ako sú pivónie, hortenzie, konvalinky,  ruže či levanduľa.

Minimalistická

Čoraz obľúbenejším štýlom sa taktiež stáva minimalizmus. Ten môžeme pocítiť napríklad pri svadobných kyticiach vyskladaných z kvetín, ktoré spolu ladia tón v tóne. Nebojte sa preto, že by vaša kytica pôsobila nevýrazne a monotónne. Rôzne druhy kvetín majú rôzny odtieň tej istej farby. Máte už predstavu o farbe výzdoby a chceli by ste svoju kyticu zladiť do podobných tónov? Radi vám poradíme s výberom farieb vašej svadobnej kytičky.

Exotická a jemná zároveň

Chceli by ste svoju kyticu poňať netradične, vniesť do nej trochu exotiky, no bojíte sa príliš výrazných farieb cudzokrajných rastlín? Kytice s menej tradičnými kvetmi sú veľkým hitom a pritom nemusia pôsobiť zbytočne okázalo. Inšpirujte sa napríklad krásnymi bielymi orchideami, ktoré sme v našej kytici doplnili bielymi ružami.

 Náš tip: spravte zo svojej kytice osobný svadobný doplnok

Máte doma brošňu po babičke, alebo inú milý talizman ako spomienku? Mnoho neviest si podobné doplnky necháva zviazať do svojej svadobnej kytičky a tak je milovaná osoba s nimi celý čas, aj počas tohto veľkého dňa.

Svadobné trendy tejto sezóny nie sú nijak striktné a dávajú veľký priestor vašej tvorivosti. Najdôležitejšie však je, aby sa nevesta do svojej kytice zaľúbila na prvý pohľad.

Chcete si spraviť lepší prehľad v rôznorodých tvaroch kytíc? Prečítajte si náš článok o tom, ako si vybrať svadobnú kyticu a inšpirujte sa radami našich floristov.

Mohlo by vás zaujímať: