Viete, akej farby budú tohtoročné Vianoce?

Ešte ste nestihli pripraviť váš domov na najkrajšie sviatky v roku? Potom sa vám budú hodiť naše inšpirácie a farebné rady, ktoré sa nesú v duchu sviatočných trendov 2017.

Biele a romantické

Tohtoročné vianočné dekorácie sa nesú naozaj v zasneženej nálade, pretože základnou farbou sviatočnej výzdoby je biela v rôznych odtieňoch. Či už zvolíte jej najčistejšiu variáciu – snehobielu, slonovinovú alebo prírodnú bielu, mala by hrať prím vo vašej vianočnej výzdobe. Biela je okrem iného už od pradávna považovaná za farbu nepoškvrnenosti a úprimnosti, preto nielen dizajnérske trendy, ale aj skrytá symbolika udávajú tón tohtoročných sviatkov.

Druhou, doplnkovou farbou tohto roka je staroružová, ktorá podčiarkuje sviatočný nádych dekorácií svojou nevinnosťou a čistotou. Táto romantická farba prinesie do vašich domovov harmóniu a súcit a je dokonca považovaná za farbu šťastia a priateľstva.

Neviete si predstaviť Vianoce bez tradičnej zlatej farby? Dobrou správou je, že ani tento rok ňou nič nepokazíte. K bielej a starej ružovej sa bude hodiť napríklad jej jemnejší bronzový odtieň.

Prírodné materiály a dekorácie

Nielen farba, ale aj materiál je mnohokrát pri trendoch dôležitým prvkom. Tento rok sa potešia všetci, ktorí obľubujú jednoduchosť a čistotu prírodných materiálov. Tie sa totiž dnes vo vianočnej výzdobe vyskytujú najčastejšie. Obľúbeným materiálom je najmä drevo, ktorého povrchová úprava je inšpirovaná škandinávskou čistotou – bielymi a dymovo sivými tónmi. Samozrejmosťou výzdoby sú tiež živé konáriky zakomponované do dekorácií, ale tiež mach, kôra, šišky škorica a rôzne suché plody.

Aj my sme sa nechali inšpirovať tohtoročnými trendmi a už niekoľko týždňov pre vás pripravujeme krásne vianočné vence, ozdoby a dekorácie, ktoré k sviatkom pokoja neodmysliteľne patria. Navštívte nás, radi prispejeme k pravej sviatočnej atmosfére vo vašich domovoch.

Želáme Vám krásne sviatky pokoja a radosti.

Mohlo by vás zaujímať: