Vres – farebné potešenie až do neskorej zimy!

Túžite si aj počas jesene dopriať výhľad na farbami prekypujúcu záhradu či pestré balkónové kvetináče, no nemáte toľko času na údržbu a starostlivosť? Potom vám zaručene urobí radosť nenáročná rastlinka, ktorej pestovanie zvládnete, aj keď ste začiatočník. Zoznámte sa s vresom – farebným poslom jesene.

Rastlina mnohých tvárí

Ak chcete vresom vyzdobiť svoj exteriér, vysadiť by ste ho mali počas jari, alebo na jeseň. Kvitnúť začne koncom leta a z jeho pestrých farieb sa môžete tešiť až do neskorej jesene. Neviete sa rozhodnúť, do akej farby by ste chceli ladiť svoju záhradku, prípadne balkónové dekorácie? Vres vás taktiež poteší obrovským výberom odtieňov a farieb od ružovej, bordovej, červenej, fialovej až po biele kvety. Vres je jednoducho kvet mnohých tvárí – na trhu totiž existuje viac ako 500 druhov tejto rastliny.

Pozor na presádzanie

Počas roka vres narastie približne o 3 centimetre do výšky a 4 – 5 centimetrov do šírky. Rastlina celkovo dorastá do cca 30 až 40 cm. Dávajte však pozor, kam svoj vres vysadíte, pretože pri presádzaní by sa nemusel znova ujať. Chcete vres dlho udržať bohato kvitnúci a hustý? Nezabudnite ho po období kvitnutia ostrihať. Odporúča sa skrátiť ho až o jednu tretinu.

Vres je naozaj odolná rastlina, bez problémov totiž vydrží aj počas zimy. Mladé rastlinky však pre istotu prikryte čečinou, alebo kôrou.

Chcete si spestriť svoj interiér a na výsadbu vám už neostal čas? Navštívte naše kvetinárstvo! Nájdete u nás prekrásne aranžmány z vresov, ktoré prispejú k domácej pohode a prinesú kúsok jesene aj do vašich domovov.

Mohlo by vás zaujímať: